Nyheter
Her leser du nyheter fra Ringsaker kommune. Gå til nyhetsarkivet
Alma (94) har det som plommen i egget på KMS
Alma Irene Fellungstad (94) har vært velsignet med god helse hele livet og har klart seg godt i alderdommen, og den siste tiden har hun bodd i en eldrebolig i Lismarka. Etter et kort opphold på sykehus, fikk hun i forrige uke tilbud om plass ved korttidsavdelingen ved Tømmerli kommunalmedisinske senter i Brumunddal.
Rammekonferansen 2023
Utfordringer og muligheter som kommunen står overfor i det kommende året og økonomiplanperioden var tema da kommunestyret og administrasjonen i Ringsaker kommune var samlet til årets rammekonferanse på Prøysenhuset i dag.
Mjøssykehuset kommer til Moelv!
Avgjørelsen er tatt, og det blir et nytt Mjøssykehus i Moelv. Det kunngjorde statsminister Jonas Gahr Støre, finansminister Trygve Slagsvold Vedum og helse- og omsorgsminister Ingvild Kjerkol i en pressekonferanse i dag.
Regjeringen sier ja til Mjøssykehus i Moelv
Regjeringen har besluttet å si ja til et nytt Mjøssykehus lokalisert i Moelv. Det ble offentliggjort under dagens pressekonferanse i Moelv Båtforening.




