Hopp til hovedmenyen på siden Hopp til hovedinnholdet på siden
Dette er Ringsaker kommunes offentlige nettsted. For å komme til vår markedsportal, besøk www.ringsaker.no

Kunngjøringer

Foto av stengt veg

Vis varsomhet i trafikken

Arbeidet med å utbedre skadene fra vannmassene pågår, men det vil ta tid. Det er derfor viktig at det vises aktsomhet i trafikken, og vi ber innstendig om at sperringer respekteres.

Foto av kommuneoverlegen

Smittevern ved opprydding etter flom og forurenset privat vannforsyning

Etter oversvømmelser og flom kan det være risiko for å bli utsatt for smitte fra urent vann og jordmasser. – Ta forhåndsregler for å unngå smitte, husk god håndhygiene, og unngå å drikke vann fra brønner som kan ha blitt utsatt for flomvann. Det kommunale drikkevannet er trygt å drikke, sier kommuneoverlege i Ringsaker, Cecilie Blakstad Eikenes.

Foto av vann i veg tatt fra bil

Status tirsdag 10. september etter nattens nedbør

Etter nattens nedbør er 17 personer evakuert til Wood Hotel. I tillegg har flere husstander evakuert seg selv til familie eller venner. Ringsaker brannvesen har per kl. 07.00 registrert hendelser ved 66 adresser i kommunen. Det er fortsatt fem stengte kommunale veger. Politiet melder ellers om en rolig natt uten alvorlige hendelser. Det er normal drift ved alle skoler og kommunale barnehager tirsdag morgen.

Slik er situasjonen i Ringsaker mandag kveld

Tre stengte kommunale veger, flere stengte fylkesveger, mange vannskadede eiendommer, og hus som er helt eller delvis isolert som følge av regnværet – det er status i Ringsaker i kveld ved midnatt.